Asena Akan Quıntet, 7 Haziran’da Akbank Sanat’ta


Asena Akan Quıntet, Akbank Sanat’ta sizlerle buluşuyor.

Asena Akan: Vokal
Şenova Ülker : Trompet
Tolga Bedir: Klavye
Volkan Hürsever: Kontrbas
Riccardo Marenghi: Davul

ASENA AKAN

İstanbul doğumlu Asena Akan, müziğe beş yaşında İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda klasik keman eğitimiyle başladı. İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü Lisans ve Yüksek Lisans diplomalarına sahip olan Akan, İstanbul Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu. Caz müziğine olan tutkusu nedeniyle Randy Esen, Donovan Mixon ve Aydın Esen ile caz vocal ve teori çalışmaları yaptı.

2000 yılından günümüze birçok konser veren Asena Akan, rock, soul, flamenco, bossa nova ve caz dahil birçok stilde deneyim kazandı. 2013 yılında söz ve müzikleri kendisine ait dokuz şarkıdan oluşan ilk albümü “İstanbul’un İzleri”, ‘Z Yapım’ Kalan Müzik tarafından yayınlandı. Asena Akan’ın ikinci albümü “Golden Heart” ise Kasım 2016’da yayınlandı. Akan, beste ve sahne çalışmalarının yanı sıra vocal koçluğu yapmakta; İstanbul Modern ve Bilgi Üniversitesi’nde yaratıcı müzik atölyeleri düzenlemektedir.

Asena Akan Quintet, “İstanbul’un İzleri” ve “Golden Heart”tan besteler ve Brezilya cazının sevilen örneklerinden oluşan bir repertuvarla sahne alacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir